28 Temmuz 2016 Perşembe

İnşaat Teknolojisi Programı

32568 defa okundu

Bölüm Başkanı

 

Yrd. Doç. Dr. Hakan CEYLAN

 
Bölüm Öğretim Elemanları  

Yrd.Doç.Dr. Mustafa SİVRİ

 

Öğr. Gör. Remzi YAŞAR

 

Öğr. Gör. Mehmet Emin ÖZTAŞ

 

Öğr. Gör. İsmail DÜLGERBAKİ

 

Genel Bilgi
Üniversite Giriş Sınavı'ndan yeterli puan alan veya sınavsız geçiş şartlarını sağlayan öğrenciler bölümün önlisans programına başlamaya hakkazanırlar. İnşaat Programı; iki yıllık olup, İnşaat uygulamaları, teorisi, yapım teknikleri ve malzemeler hakkında öğretim veren teknik bir programdır. Eğitim Türkçedir.

Edinilen Ünvan
Eğitim planında yeralan bütün dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler İnşaat Teknikeri ünvanı ile önlisans derecesini alırlar.

Başvuru Şartları
Lise Diploması
Merkezi olarak yapılan üniversite yerleştirme sınavı ile yerleştirme.

Eğitimsel ve Mesleki Amaçlar
İnşaat teknikerleri; baraj, yol, hava alanı, konut vb.yapı inşaatlarında aktif olarak görev alan, kontrollük hizmeti veren firmalar ile kamu yada yerel yönetimlerde teknik eleman olarak görev alan meslek grubunu oluştururlar.

Mezunlarımızın yapıya ilişkin metraj ve keşif işlemlerini yaparak hakediş düzenlemeleri, şantiye iş planlarının hazırlanması, yapıların güvenilir ve projesine uygun olarak yapılması ve diğer mühendislik teknolojisine ilişkin çalışmalar için yeterli teorik ve pratik bilgi düzeyinde olmaları beklenir.

İnşaat Teknikerleri: kendi işletmesini kurup işletebilecek bir güven duygusu ile donanmış; proje, yapı, sigorta, vergi ve sağlık kuruluşları ile ilgili mevzuatı bilen halk ile ilişki kuracak niteliklere sahip olmalıdır.

Başka Çalışmalara Geçiş İmkanı
İnşaat Dalında önlisans diplomasını alan öğrenciler lisans programlarına dikey geçiş sınavı ile geçebilirler.

TBMYO TANITIM FİLMİ

SDÜ TBMYO

Tanıtım Filmi

ISPARTA'NIN GECELERİ

SDÜ BATI KAMPÜS TANITIMI

SDÜ DOĞU KAMPÜS TANITIMI